Опции за мравки

Сред задачите им е грижата за малките и кралицата, търсене на храна, разширяване на мравуняка...

Ако сте мислили, че мравките не хапят, вече ви казваме, че това не е така. Те парят и могат да станат много болезнени. Но трябва ли да се направи нещо, когато бъдете ужилени?

Мухи Комари Дървеници Хлебарки Молци Дървояди Оси и стършели Бълхи Кърлежи Мишки/Плъхове Къртици/Сляпо куче Влечуги Птици Кучета и котки Други Информация

И това е, че тази мравка не е подобна на тази, която може да имате предвид, като се започне с факта, че се смята за повече оса, отколкото мравка.

Бързо, точно, обясниха всичко, свършиха работата перфектно. Обаждат се да напомнят за последващо пръскане, както и след.

Безкрайно съм доволна и благодаря на "Племенна", за професионализма и отношението.

Това означава, че трябва да бъдете особено внимателни относно хранителните отпадъци и общата хигиена през седмиците след деня на летящите мравки! Вероятно ще има хиляди гладни нови колонии от мравки около дома ви през това време, така че не трябва да им давате причина да влизат в дома ви.

Поведението на мравките се основава на система, при която всяка знае каква задача трябва да изпълни и я изпълнява от момента, в който стане възрастен, докато умре. Те са животни, които се управляват от слънчевите часове, по такъв начин, че стават рано и се крият, когато слънцето вече не дава достатъчно светлина.

Мравките имат характерно за всяко насекомо разделение на тялото. То се състои от три части: глава, гърди и корем, тънка гъвкава талия и завършва с шест стройни и здрави крайника. Главата е оборудвана с две дълги и тънки антенки, хранително хоботче с челюсти и очи. Подвижните, извити антенки на мравката са изключително важни. Те са много чувствителни и изпълняват основни сензорни функции. Рядко ще видите мравка с увиснали пипалца, те мърдат непрекъснато. Антените изследват миризми, чуват звукови трептения, движение на въздуха, притежават вкус и тактилни усещания. Мравката общува много чрез докосване и често подава своите сигнали и усещания с допиране на антенката до тази на друга мравка. Очите на мравката са разположени в горната част на главата. Някои мравки според вида са слепи, други имат прости очи, различаващи единствено сенки и движения. Трети мравки имат сложни очи, съставени от многобройни лещи. В очите им съществуват клетки, детектори на поляризирана светлина и ултравиолетови лъчи. За разлика от човекото око, където лещата е само една, мравката вижда Мравки света разделен на части, като в пъстър калейдоскоп.

Причините за това няколко: първо, пъплещите из кухнята мравки, особено ако са по-голям брой, определено създават неудобство; на второ място, те могат да повредят имотите ни, както и да унищожат някои храни и хранителни продукти.

Ето защо тези насекоми се движат по свои собствени „пътечки“. Някои от средствата за борба с мравките имат за цел именно да объркат обонянието им и нарушавайки феромонните следи, да прекъснат пътеките им.

Те вече ще са решили дали ще бъдат кралици, мъже, работници или войници.

Мравките се вмъкват в домовете и офисите ни поради някаква причина – най-често са привлечени от храна, каквато за тях има в изобилие във всяка кухня.

Най-интересната подкаста е тази на „войниците“, която обикновено се разглежда като отделна каста заради специфичната си морфология и функция (виж по-долу).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Опции за мравки”

Leave a Reply

Gravatar